8 Kasım 2009 Pazar

Fringe - 2.Sezon İlk 6 Bölüm - HDTVRiP - Altyazılı

Fringe - 2.Sezon İlk 6 Bölüm - HDTVRiP - Altyazılı

FRINGE

SEASON 2 İLK 6 BÖLÜM
HDTVRiP - 2009LOST'UN YAPIMCILARINDAN LOST KADAR İLGİ ÇEKECEĞİ KESİN DİZİ...


TANITIMBir Lost hayranı olarak Lost'un üstüne bir dizi yapılamayacağını düşünenlerdenim açıkçası. Ya da onlardan biriydim desem daha doğru olacak sanırım.
Lost'un bitmesine sadece 1 sezon kalmışken Lost yapımcıları bu dizinin yerini dolduracak bir dizi arayışına girdiler. Görünen o ki bunu da başardılar.
Fringe adlı dizi FOX'ta ilk sezonunu bitirdi ve Lost'a alternatif bir dizi olacağının sinyallerini de verdi.

Ve şimdi Fringe'nin 2nci sezonu yeni heyecanlarla tekrar başladı.

Biraz Lost'un heyecanını taşıyan ve herkesin beğenerek izlediğine emin olduğum X Files dizisinden de izler taşıyan dizinin en güzel yanlarından biri Lost'taki gbi "haftaya ne olacak" stresini yaşatmaması.
Aslında bir "ana" konu var. Ve her bölüm bu ana konunun etrafında turlar atıp ona biraz dokundurarak sır perdesini biraz daha kalınlaştırsa da bölümler ayrı konulardan oluşuyor ve konu tek bölümde bitiyor.
Her bölüm yaklaşık 50 dakikadan oluşuyor.Dizinin 1nci sezon ilk bölümü olan pilot bölümü için 10 milyon dolar harcanmıştı. Bu ilk bölümde 675 sefer sayılı uçak Boston'a yaklaşırken bir türbelansa takılır. Çok sarsılsa da uçak Boston'a iner. Ama indiren pilotun kendisi değil; otomatik pilottur. Uçaktaki herkesin vücudu erimiş ve tek bir canlı kalmamıştır. Doğal olarak olaya FBI el koyar ve heyecan başlar.

Her bölüm ayrı konulardan oluşsa da ana tema hep bu ilk pilot bölümde geçen konu üzerine odaklanmış. İlk bölümde bahsi geçen bir firma, bu firmanın genelde Amerikan Ordusu için geliştirilmeye başlanan silahlar ve şirket çalışanlarının yaptıkları ana konuyu oluşturuyor.


Dizinin tanıtım afişleri de oldukça ilgi çekici. Bu konuda tanıtım afişlerini de serpiştirilmiş olarak göreceksiniz. Dizinin oyuncularına gelince:


Peter Bishop rolünde Joshua Jackson oynuyor. Çılgın bir profesörün ihmal edilmiş oğlu. Çok zeki; ama hiçbir işte dikiş tutturamamış, veya özellikle tutturmamış. İstemese de bir emrivakiyle Irak'tan Boston'a getirilerek konuya kısa süreliğine diyerek dahil ediliyor. Ama çıkamayacağını kısa süerde anlıyor.


FBI Özel Ajanı Olivia Dunham rolünde Anna Torv oynuyor. Amerikan deniz piyadesi olarak eğitilmiş ve birçok olayı aydınlatmış olan özel ajan Olivia Dunham, FBI’yın parlağan yıldızlarından biri. Ama konuya, 657 sayılı uçuşun saçtığı dehşetin ve çok güvendiği birinin ihanetine uğramış bir pskilojinin içinde olarak başlıyor. Ve bu işe bulaştıktan sonra Olay Yeri Araştırma ekibine geri dönemeyeceğini anlıyor.


Ve kaçık profesör Dr.Walter Bishop rolünde John Noble oynuyor. Düşündürücü deney etiklerinin O'nu 1991’de akıl hastanesine attırdığı, sabırsız ve inanılmaz bir bilim insanı. Olivia Dunham esrarengiz uçak olayını çözebilmek için prefösörü akıl hastanesinden çıkartıyor. ama preföser bırakın bir sorun çözmeyi, hayata bile uyum sağlayamayacak durumda.
Hikaye bu 3 kişinin ve ekibe destek ve köstek olan 5 kişinin etrafında gerçekleşiyor.


Bu kadar sözden sonra Fringe dizisinin ikinci sezon bölümlerini bu başlık altına düzenli olarak ekleneceğini belirtiyoruz.

Yalnız burada bir konuya özellikle değinmek istiyorum: Diğer sitelerden 1-2 gün sonra ekleyeceğiz bölümleri.
Bunun sebebi işimizi ağırdan almamız değil; sizi çıldırtmayan iyi bir altyazı ile sunma çabamız olacak. Oldukça çok teknik terim içeren konuyu erken verme çabasıyla kötü bir altyazıyla vermek istemediğimizden bölüme en uygun altyazıyı elde ettikten sonra ekleyeceğiz bölümleri; bilginiz olsun.FRINGE SEZON 2 - BÖLÜM 2
Altyazı paket içindedir.-
FRINGE SEZON 2 - BÖLÜM 3
Altyazı paket içindedir.-

FRINGE SEZON 2 - BÖLÜM 4
Altyazı ayrı şekilde verilmiştir.


FRINGE SEZON 2 - BÖLÜM 5
Altyazı paket içindedir.


-

FRINGE SEZON 2 - BÖLÜM 6
Altyazı paket içindedir.

.
.
.
__________________
.
.
.
powerist'ten sizlere özel
SLOW TURK
Best of 2009 Vol.2 - 20 Turkish Slow Songs
.
.
.


--
Eğer bir kadın budala değilse
Eninde sonunda bitmiş, tükenmiş bir adam bulur.
Ve O'nu kurtarmaya çalışır.
KİMİ ZAMAN DA BAŞARIR BU İŞİ...

Ama; eğer bir kadın budala değilse
Eninde sonunda akıllı, sağlıklı bir adam bulur.
Ve O'nu yıkmaya çalışır.
HER ZAMAN BAŞARIR BU İŞİ...
-----------------------------------------------------
Bazı gruplarda sadece kısaltılmış e-posta alımım vardır.
Paylaşımlarımda bir problemle karşılaşırsanız
veya bir isteğiniz olursa:
powerist_tr@hotmail.com veya powerist.tr@gmail.com adreslerimden birine
özel e-posta göndermenizi rica ediyorum.
Saygılar.

--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
Bu mesajı Bu Müthiş Gruba Üye Olduğunuz ve İyi BirŞey Yaptığınız için aldınız: Google Grupları "ekşi sözlük - eksi sozluk" grubu.
 Bu gruba posta göndermek için hiç düşünmeyin içinizden geldiği gibi mail atın : eksi_sozluk@googlegroups.com
 Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için (Ki Biz Bunu Asla İstemeyiz)şu adrese e-posta gönderin: eksi_sozluk-unsubscribe@googlegroups.com
 http://groups.google.com/group/eksi_sozluk?hl=tr adresini ve bu grubu ziyaret edin

-~----------~----~----~----~------~----~------~--~---

Hiç yorum yok: