14 Ekim 2009 Çarşamba

Rüyasında cehennemi gördü, hayatı değişti

Rüyasında cehennemi gördü, hayatı değişti Tarih 14 Ekim 2009, 18:11 Editör HaBeR oNaY

Metin Akarslan, büyük bunalımlara sürüklenir. Her gün dibe battığını hissetmektedir. Bir gece, 'Allah'ım n'olur bana yardım et' diye diye sızıp kalır. Gördüğü rüya hayatını değiştirir.

Sekan Kara'nın haberi
 
ABD'li ressam, karikatürist ve şovmen Dan Dunn's Panitjam, geçen yıl Türkiye'ye gelmiş, elleriyle beş dakikada Başbakan'ın portresini çizerek bir anda ilgi odağı olmuştu.  

Oysa ülkemizde 30 yıldır parmaklarıyla resim yapan bir ressam var. Adı Metin Akarslan. Fakat o, Panitjam'ın aksine ülkesindeki ilgisizlikten şikâyetçi... Üstelik 'fırçasız ressam'ın eserleri, dünyanın önde gelen galerilerinde Picasso gibi ressamların eserleriyle birlikte sergileniyor. Peki neden parmaklarıyla çiziyor? Çünkü alkol, şişede durduğu gibi durmuyor!

1939 yılında dünyaya gelen Metin Akarslan, küçük yaşlardan itibaren sanata ilgi duymaya başlar. Nedeni babasının hattat oluşudur. Gençlik dönemlerinde hat yazabilmek için çok uğraşır; fakat bu zorlu sanatı bir türlü icra edemez. Yirmili yaşlarına geldiğindeyse resme meyleder. Bedri Rahmi ve Eren Eyüboğlu'yla tanışması onun için bir dönüm noktası olur. Kısa sürede öyle eserler üretir ki övgülerin ardı arkası kesilmez. Ancak Akarslan, 'yolun yarısı' denen yaşlarda alkol bağımlısı olur. Çok geçmeden bir ressamın başına gelebilecek en kötü şey gelir ve elleri titremeye başlar. Bu, resim sanatına veda demektir.

'Keşke hayatta olsaydım da namaz kılsaydım!' Devamı>>>


--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
Bu mesajı Bu Müthiş Gruba Üye Olduğunuz ve İyi BirŞey Yaptığınız için aldınız: Google Grupları "ekşi sözlük - eksi sozluk" grubu.
 Bu gruba posta göndermek için hiç düşünmeyin içinizden geldiği gibi mail atın : eksi_sozluk@googlegroups.com
 Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için (Ki Biz Bunu Asla İstemeyiz)şu adrese e-posta gönderin: eksi_sozluk-unsubscribe@googlegroups.com
 http://groups.google.com/group/eksi_sozluk?hl=tr adresini ve bu grubu ziyaret edin

-~----------~----~----~----~------~----~------~--~---

Hiç yorum yok: