21 Ekim 2009 Çarşamba

[BakmadanGecmeyin.Com] BÜTÜNCÜL AŞKLAR. !


Elmanızın diğer yarısını bulduğunuzu düşündüğünüz oldu mu?
Ne zamandır arıyorsunuz ya da ne kadar aradınız onu?
Ya elmamın diğer yarısı bir armutsa. Bunu hiç düşündünüz mü? Aynı yönden bakmak değil belki aslolan ayrı yöne bakmaktır.

Elmamın diğer yarısını buldum. Ama ya masallardaki gibi bitmezse. Bazen hayat mutluluktan çok hayalkırıklığı getiriyor. Beklediğimiz hep insanların bizi anlamasıydı.Yani belkide sizin beklediğiniz şey buydu.Bense hep yanlız hissetmemeyi diledim diğer yarımın yanında

Dilekler değil onu diğer yarınız yapan. Bazen yarım bıraktığınız bi cümlenin sonu için kaygı duymamak, bazen onun şarkısı çalarken –tam da onu ne kadar özlediğinizi düşündüğünüz esnada telefonunuzun çalması, güneşin batışını izlerken onunla paylaşmanız ve ayrı yerlerde aynı manzarayı izliyor olduğunuzu öğrenmek, bir diğer benzer durumda hiç şüphe duymamak onun da sizinle aynı anda aynı şeyi yapıyor olduğundan. Aynı hayallere sahip olmak, aynı rengi sevmek. Aynı yöne bakmak onu diğer yarınız yapan.Yanında sessiz kalmaktan dahi zevk alıyorsanız o zaman emin olabilirsiniz işte.

Lakin diğer yarınız bir armut olabilir, bir karpuz olabilir veya bir şeftali. İsmi lazım değil de, ne olursa olsun, ben eğer onu bulduysanız ‘sen niye elma değilsin ‘diye diretmeyin derim. Ve onu tanımak için ön koşulunuz ‘elma olması’ olmasın sakın.

Onu bir elma yapmaya da çalışmayın üstelik. Diğer yarınız olduğundan kuşkunuz yoksa bırakın armut kalsın. Bu şansı fazla zorlamayın. Siz o ufak azınlıktansınız sayılır çünkü. Değerini bilin armutunuzun.

Elmanın iki yarısı bile benzemezken birbirine siz tutup armutu elma kalıbına sokmaya kalkmayın. Ezip büzmeyin.Belkide o sadece armutken tadı güzeldir. Elinizde bir simya mucizesi bile olsa, elmaya dönüştürebilecek dahi olsanız diğer yarınız olan armutu, o elmayken mutlu olacak mı bakalım.! Hadi sizin için oldu, ikiniz için mutlu; peki tadı sizin istediğiniz gibi olacak mı?

Bir kez siz ikiye bölünmüşsünüz. İki ayrı parçası da olsanız bir elmanın ya da yarım elma yarım armut da olsanız birşey değişmez. Bir daha asla ama asla bir tam olamayacaksınız. Bunu kabul etmek gerek. Bağlasanız da yapıştırsanız da bu gerçeği asla değiştirmeyecek. İki ayrı yarım olmaktan mutlu olmak gerek ve razı olmak.

Armut olmasına, ayrı olmasına, farklı olmasına RAĞMEN sevmelisiniz onu. Eğer bunu da başarabiliyorsanız sonsuz bir kapı açılacaktır önünüzde.

Ben ne elmalar gördüm diğer yarısı bir cevizdiJ Bulduysanız bu başınıza bir kez gelebilecek bir mucizedir. Sakın ola vazgeçmeyin. Yok hala arıyorsanız; dediklerimi bir kez daha düşünüp gözünüzü dört açın. Yok çoktan bulup kaybettiyseniz siz de çeyrek salkım üzümle yetinmeyi bilin ne yapalım...

Bir kez daha bulacaksınız diyemem çünkü.

Oturuşunu, kalkışını, her hareketini tanıdık bulacaksınız onu gördüğünüzde. Ve size bir de yazan(R) tavsiyesi son satır, sakın ola görüntüye aldırmayın ( tekrar tekrar belirtmeden geçemedim)

2.son satır: En güzeli de aynı tabakta olmak. Elma armut/ karpuz,çilek/ şeftali,kayısı ne fark eder.


Psikolog   Dr. E. Basaran

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gruplarımın çoğunda mail yoğunluğundan dolayı mail alımım kapalıdır.

*Yorumlarınızı özelime iletebilirsiniz.

E-Mail & Talk: destimal@gmail.com--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
                BAKMADAN GEÇMEYİN! AdanZye Herşey
Paylaşım ve birlikteliği temel bir değer olarak benimsiyoruz.
Bu paylaşım ağında birliktelik, her üyenin kendi bilgi, birikim ve deneyiminden, diğer üyelerin de yararlanmalarını istemesi ve paylaşıma açık olmasıdır.
Birliktelik anlayışı çerçevesinde her bir üye, diğer üyelerin sahip oldukları bilgiyi işinde kullanabilmesini sağlayan bir bilgi havuzuna sahip oluyor. Bize katılan her bir yeni üyemiz ise paylaşım ağımızın daha da büyümesini sağlıyor.
Biz'ce "Birliktelik";
Farklı fikir ve donanımdaki insanların, ortak bir amaç uğrunda, gönüllü olarak  bir araya gelmesi.
-------- http://www.BakmadanGecmeyin.com ------------
-Bu mesajı BAKMADAN GEÇMEYİN! AdanZye Herşey... grubuna.
üye olduğunuz için aldınız: "-Bu gruba mesaj göndermek için, mail atmanız gereken adres: akinn34@googlegroups.com
üyelik iptali için : akinn34@gmail.com (sadece üyelik iptali yazınız)
-~----------~----~----~----~------~----~------~--~---

Hiç yorum yok: