31 Ekim 2009 Cumartesi

[BakmadanGecmeyin.Com] ||| A.G.A KİMDİR ? NASIL OLUNUR ?

Kadınların diline pelesenk olmuş, herkes “ adam gibi adam” arıyor. Yazımızın içinde kısaca “A.G.A.” olarak geçecektir. İyi hoş da , bu A.G.A.’nın arandığından haberi yok. Neden yok? Çünkü A.G.A. her kadına göre değişen bir kavram! 

 

Arkadaşlık sitelerindeki kadın profillerine şöyle bir göz attım. Yarısından çoğu, aradığı adamın özellikleri kısmına “A.G.A. olsun” yazmış. Mutlaka arkasından eklenmiş, dürüst olsun diye. Bu durumda A.G.A. olmak için ilk ve en önemli şart, dürüstlüktür diyebiliriz. 

Dürüst; sözlüğe bakıldığında, sözü ve davranışlarıyla doğruluktan ayrılmayan, kurallara uyan, yanlışsız, doğru kimse olarak tanımlanıyor. Peki, gerçekten dürüst bir adamla birlikte olabilecek mangal yürekli kaç kadın var? İçinizden “ben varım” diye geçirdiyseniz, bir daha düşünün. 

- Biraz kilo mu aldım sevgilim? 
- Evet! Yakında pantolonlarım sana da uyacak. 
- Nasıl yani?!!!!! 
- Yeni saç rengimi beğendin mi aşkım? 
- İğrenç olmuş. Gerçekten bu saçla mı dolaşacaksın? 
- Ühüü!!!!! 
- Mesaj kimden geldi? 
- Geçen gün tanıştığım muhteşem sarışından. İlişkimiz o kadar sıradanlaştı ki, biraz flört ederek heyecan yaşamak istedim. 
- !!!!! 

Buna benzer birçok diyalog yazmak mümkün. Kadınlar çoğu zaman istedikleri cevabıalmak için soru sorarlar. Gerçekten her konuda dürüst olan bir adamla birlikte olunduğunda, yürek buna dayanır mı? Adam bizim gözümüzde artık dürüst değil, kaba, patavatsız, basit, seviyesiz, kalitesiz ve daha birçok hayvan isimleri ile anılmaya başlayan bir kişilik haline gelmez mi? 

A.G.A. deyiminin bir garip tarafı daha var. Hepimiz için değişik anlamlar ifade eden bu söz grubu, kadınlar arasında konuşulurken, nasıl olurda herkesten onay alır? “Ortada A.G.A. mı var şekerim?” cümlesi ağızdan çıktığı andan itibaren, tüm kadınlar buna katılır ve konu masanın geriye kalan 2 saatini işgal eder. Ancak o 2 saat boyunca konuşulan, eski sevgiliyle yaşanılan, şimdiki sevgilinin sorunları, kocanın davranışları üzerinedir. Yani, A.G.A. nasıl olurun cevabı hiç geçmez. 

Bana göre A.G.A., ekmeğini taştan çıkarandır. Başkası için babasının parasıyla yaşaması değil, ona aldığı pırlantanın büyüklüğü A.G.A.’lığın göstergesidir. Ben, rakı içmeyen, alem görmemiş, sigara kullanmayan, azıcık göbeği ve takım elbisesi olamayana A.G.A. demem. Kimi, sabah yürüyüşüne çıkmayana, fit olmayana, şarabın tadından yılını bilmeyene A.G.A. gözüyle bakmaz. Ben mesleğime saygı duyan, işimde destek olan, çalışmamı gururla izleyene A.G.A. derken; başkası, sabah giderken para bırakmayana, kendisini çalıştırana, kirayı ve faturaları ödemeyene A.G.A. demez. 

Velhasıl, A.G.A. kavramı kadına göre değişir. Başkasına A.G.A. gelen, size gelmez. Boş verelim biz ortalarda A.G.A. aramayı, bu durum bir çeşit beyaz atlı prens beklentisine doğru sürüklüyor bizi. Mutlaka bir genellemesi olacaksa, hepimiz adına birkaç kural yazayım. En azından erkekler A.G.A. olup olmadıklarını anlasınlar. İnsani değerleri yüksek olsun, vicdan sahibi olsun, kıymet bilir olsun, başkalarının malına, ırzına, bedenine göz dikmemiş olsun. Bunlar bir erkek için A.G.A. olmanın en önemli maddeleri, üstü kadınına kalmış. Asgari müşterekte buluşalım önce, yoksa isteyenin bir yüzü kara!

Diye bitirmiş yazısını / Bilinmeyen gönderen ...

 Grubunuzda mail alımım kapalı olabilir ve yorumlarınızı göremeyebilirim.
Lütfen,yorumlarınızı özelimede iletebilirsiniz...

E-Mail & Talk: destimal@gmail.com 


--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
                BAKMADAN GEÇMEYİN! AdanZye Herşey
Paylaşım ve birlikteliği temel bir değer olarak benimsiyoruz.
Bu paylaşım ağında birliktelik, her üyenin kendi bilgi, birikim ve deneyiminden, diğer üyelerin de yararlanmalarını istemesi ve paylaşıma açık olmasıdır.
Birliktelik anlayışı çerçevesinde her bir üye, diğer üyelerin sahip oldukları bilgiyi işinde kullanabilmesini sağlayan bir bilgi havuzuna sahip oluyor. Bize katılan her bir yeni üyemiz ise paylaşım ağımızın daha da büyümesini sağlıyor.
Biz'ce "Birliktelik";
Farklı fikir ve donanımdaki insanların, ortak bir amaç uğrunda, gönüllü olarak  bir araya gelmesi.
-------- http://www.BakmadanGecmeyin.com ------------
-Bu mesajı BAKMADAN GEÇMEYİN! AdanZye Herşey... grubuna.
üye olduğunuz için aldınız: "-Bu gruba mesaj göndermek için, mail atmanız gereken adres: akinn34@googlegroups.com
üyelik iptali için : akinn34@gmail.com (sadece üyelik iptali yazınız)
-~----------~----~----~----~------~----~------~--~---

Hiç yorum yok: