31 Ekim 2009 Cumartesi

||| A.G.A KİMDİR ? NASIL OLUNUR ?

Kadınların diline pelesenk olmuş, herkes “ adam gibi adam” arıyor. Yazımızın içinde kısaca “A.G.A.” olarak geçecektir. İyi hoş da , bu A.G.A.’nın arandığından haberi yok. Neden yok? Çünkü A.G.A. her kadına göre değişen bir kavram! 

 

Arkadaşlık sitelerindeki kadın profillerine şöyle bir göz attım. Yarısından çoğu, aradığı adamın özellikleri kısmına “A.G.A. olsun” yazmış. Mutlaka arkasından eklenmiş, dürüst olsun diye. Bu durumda A.G.A. olmak için ilk ve en önemli şart, dürüstlüktür diyebiliriz. 

Dürüst; sözlüğe bakıldığında, sözü ve davranışlarıyla doğruluktan ayrılmayan, kurallara uyan, yanlışsız, doğru kimse olarak tanımlanıyor. Peki, gerçekten dürüst bir adamla birlikte olabilecek mangal yürekli kaç kadın var? İçinizden “ben varım” diye geçirdiyseniz, bir daha düşünün. 

- Biraz kilo mu aldım sevgilim? 
- Evet! Yakında pantolonlarım sana da uyacak. 
- Nasıl yani?!!!!! 
- Yeni saç rengimi beğendin mi aşkım? 
- İğrenç olmuş. Gerçekten bu saçla mı dolaşacaksın? 
- Ühüü!!!!! 
- Mesaj kimden geldi? 
- Geçen gün tanıştığım muhteşem sarışından. İlişkimiz o kadar sıradanlaştı ki, biraz flört ederek heyecan yaşamak istedim. 
- !!!!! 

Buna benzer birçok diyalog yazmak mümkün. Kadınlar çoğu zaman istedikleri cevabıalmak için soru sorarlar. Gerçekten her konuda dürüst olan bir adamla birlikte olunduğunda, yürek buna dayanır mı? Adam bizim gözümüzde artık dürüst değil, kaba, patavatsız, basit, seviyesiz, kalitesiz ve daha birçok hayvan isimleri ile anılmaya başlayan bir kişilik haline gelmez mi? 

A.G.A. deyiminin bir garip tarafı daha var. Hepimiz için değişik anlamlar ifade eden bu söz grubu, kadınlar arasında konuşulurken, nasıl olurda herkesten onay alır? “Ortada A.G.A. mı var şekerim?” cümlesi ağızdan çıktığı andan itibaren, tüm kadınlar buna katılır ve konu masanın geriye kalan 2 saatini işgal eder. Ancak o 2 saat boyunca konuşulan, eski sevgiliyle yaşanılan, şimdiki sevgilinin sorunları, kocanın davranışları üzerinedir. Yani, A.G.A. nasıl olurun cevabı hiç geçmez. 

Bana göre A.G.A., ekmeğini taştan çıkarandır. Başkası için babasının parasıyla yaşaması değil, ona aldığı pırlantanın büyüklüğü A.G.A.’lığın göstergesidir. Ben, rakı içmeyen, alem görmemiş, sigara kullanmayan, azıcık göbeği ve takım elbisesi olamayana A.G.A. demem. Kimi, sabah yürüyüşüne çıkmayana, fit olmayana, şarabın tadından yılını bilmeyene A.G.A. gözüyle bakmaz. Ben mesleğime saygı duyan, işimde destek olan, çalışmamı gururla izleyene A.G.A. derken; başkası, sabah giderken para bırakmayana, kendisini çalıştırana, kirayı ve faturaları ödemeyene A.G.A. demez. 

Velhasıl, A.G.A. kavramı kadına göre değişir. Başkasına A.G.A. gelen, size gelmez. Boş verelim biz ortalarda A.G.A. aramayı, bu durum bir çeşit beyaz atlı prens beklentisine doğru sürüklüyor bizi. Mutlaka bir genellemesi olacaksa, hepimiz adına birkaç kural yazayım. En azından erkekler A.G.A. olup olmadıklarını anlasınlar. İnsani değerleri yüksek olsun, vicdan sahibi olsun, kıymet bilir olsun, başkalarının malına, ırzına, bedenine göz dikmemiş olsun. Bunlar bir erkek için A.G.A. olmanın en önemli maddeleri, üstü kadınına kalmış. Asgari müşterekte buluşalım önce, yoksa isteyenin bir yüzü kara!

Diye bitirmiş yazısını / Bilinmeyen gönderen ...

 Grubunuzda mail alımım kapalı olabilir ve yorumlarınızı göremeyebilirim.
Lütfen,yorumlarınızı özelimede iletebilirsiniz...

E-Mail & Talk: destimal@gmail.com 


--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
Bu mesajı Bu Müthiş Gruba Üye Olduğunuz ve İyi BirŞey Yaptığınız için aldınız: Google Grupları "ekşi sözlük - eksi sozluk" grubu.
 Bu gruba posta göndermek için hiç düşünmeyin içinizden geldiği gibi mail atın : eksi_sozluk@googlegroups.com
 Bu gruba üyeliğinizi sonlandırmak için (Ki Biz Bunu Asla İstemeyiz)şu adrese e-posta gönderin: eksi_sozluk-unsubscribe@googlegroups.com
 http://groups.google.com/group/eksi_sozluk?hl=tr adresini ve bu grubu ziyaret edin

-~----------~----~----~----~------~----~------~--~---

Hiç yorum yok: